Australian race results analysis 11th April 2020

                                                                 *** DENOTES ELITE BROODMARE SIRE. 

                                                                 IDENTIFIED VIA PEDIGREE ANALYSIS

                                                                 SYSTEM VIA SALE

ASCOT

Race 4 Winner a B

Race 7 Winner a B, Second a B

WATC Derby G2:

Winner a A                                                           ***        Easter 2018

Race 10 Winner a B

Caulfield

Race 1 Winner                                                     ***

Second                                                                   ***

Race 3 Third                                                         ***

Race 4 Winner                                                     ***

Second                                                                   ***

Galilee Final LR Winner                                    ***

Easter Cup Gr3:

Winner a A                                                           ***

Second a B

Anniversary Cup G3:

Winner                                                                  ***

Race 9 Winner a A                                              ***

Third                                                                      ***

Doomben

Race 1                                                                     ***

Race 3 Second a B                                                ***  MM Jan 2019

Race 4 Winner                                                      ***

Race 5 Third                                                          ***

Race 6 Second.                                                      ***

Race 7 Second a A                                                ***  MM Jan 2018

Race 9 Winner a A                                               ***

Morphettville

Race 3 Winner a B

Railway Stakes LR:

Third                                                                       ***

Race 8 Winner                                                      ***

Race 9  Third                                                         ***

Randwick

Fernhill Mile LR: Third                                       ***

Sth Pacific ClassicLR:

Winner a B                                                            MM Jan 2018

Percy Sykes Stakes G2:

Winner a B                                                            MM Jan 2019

Arrowfield Sprint G2:

Winner a A, Second a A, Third a B

Australian Oaks G1:

Second & Third                                                     ***

Sydney Cup G1:

Second a B, Third a A

Queen Elizabeth Stakes G1:

Winner a A                                                            ***

Coolmore Stakes G1:

Winner a A                                                            ***

Second                                                                    ***

Sapphire Stakes G2:

Second                                                                    ***

Newcastle

Race 1 Third                                                          ***

Race 2 Winner a B                                               Easter 2018

Race 3 Second                                                      ***

Third a B                                                               Easter 2018

Race 4 Winner,Second,Third                            ***

Race 9 Third                                                         ***

Warracknabeal

Race 1 Winner, Second                                     ***

Race 2 Third                                                        ***

 

 

 

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close