Australian race results analysis 3-7th November 2020

*** DENOTES ELITE BROODMARE SIRE

FOUND THROUGH SYSTEM VIA SALE

3rd November

ASCOT

Race 2 Second ***

Race 3 Winner ***

Race 5 Winner ***

Third is a B MM Perth 2018

Burgess Queen Stakes LR:

Winner is a B *** MM Jan 2019

Third is a A ***

DOOMBEN

Race 1 Winner is a B ***

Second ***

Race 4 Winner is a B ***

Race 5 Winner, Second ***

Race 6 Winner is a A ***

Second is a A ***

Race 7 Third ***

Race 8 Second ***

Race 9 Second ***

ECHUCA

Race 3 Winner is a A *** MM Jan 2019

Race 5 Winner ***

Third ***

Race 7 Second is a A *** Easter 2018

ELLERSLIE

Race 1 Winner ***

Race 3 Second is a A *** Karaka 2019

Race 5 Winner ***

Third is a A ***

Race 10 Second ***

FLEMINGTON

Maribyrnong Plate G3: Winner ***

Second is a A ***

World Racing Stakes LR: Winner ***

Second is a B *** Classic 2019

Third ***

Tab Trophy LR: Winner is a B *** Premier 2019

Second is a B MM Jan 2019

Third ***

Race 6 Third is a B

Melbourne Cup G1: Winner is a B

Furphy Plate LR: Winner is a A ***

Hong Kong Jockey Club G3:

Second is a A ***

Third ***

MSS Security Sprint LR: Winner is a B

Second is a B

Third ***

KEMBLA GRANGE

Race 3 Winner ***

Race 5 Second ***

Race 6 Second ***

Race 8 Second is a A ***

RANDWICK

Race 1 Second is a B

Race 2 Third ***

Race 3 Third is a B ***

Race 4 Winner is a B *** MM Jan 2018

Third ***

Race 5 Winner is a B

Race 7 Winner is a B ***

Race 8 Winner is a B ***

5th November

FLEMINGTON

Race 1 Winner, Third ***

Ottawa Stakes G3: Second ***

Race 4 Third is a B ***

Race 5 Winner is a A ***

Race 6 Third ***

Kennedy Oaks G1: Winner is a A *** Easter 2019

Red Rose Stakes G3: Second is a A ***

GAWLER

Race 1 Winner ***

Race 2 Winner ***

Race 3 Second, Third ***

Race 4 Third is a B ***

Race 8 Winner, Third ***

IPSWICH

Race 1 Winner, Third ***

Race 2 Winner is a B ***

Race 3 Winner ***

Race 5 Winner is a A ***

Race 6 Winner is a B *** 2018 Karaka

Race 7 Second ***

Third is a A ***

PAKENHAM

Race 1 Winner, Third ***

Race 2 Second ***

Race 3 Winner ***

Third is a A *** Karaka 2018

Race 5 Winner , Third ***

Race 6 Third is a B ***

Race 8 Second ***

Race 9 Third is a B ***

7th November

ASCOT

Race 2 Second ***

Race 3 Second ***

Race 5 Winner, Third ***

Second is a A ***

Lee Steere Stakes G2: Third is a A ***

Race 3 Winner ***

DOOMBEN

Race 1 Second ***

Race 3 Winner ***

Race 4 Third ***

Race 6 Winner is a B *** MM Jan 2019

Race 9 Second ***

The Amanda Elliot LR: Second ***

Race 4 Winner is a B

Queen Elizabeth Stakes G3:

Second is a B ***

Darley Sprint G1: Winner is a B

Third is a B

Matriarch Stakes G2: Second, Third ***

Mackinnon Stakes G1: Winner is a A ***

Second is a A ***

Race 9 Winner ***

Third is a A ***

GEELONG

Race 1 Third is a B ***

Race 2 Second ***

Race 3 Second, Third ***

Race 4 Winner is a A ***

Second, Third ***

Race 6 Winner ***

Race 8 Winner ***

GOLD COAST

Race 1 Second ***

Race 2 Second ***

Race 3 Second ***

Race 4 Winner ***

Race 5 Third is a A ***

Race 8 Second ***

MORPHETTVILLE

Race 1 Second ***

Race 2 Third ***

ROSEHILL

Race 1 Winner ***

Second is a B ***

Race 2 Winner, Third ***

Race 3 Third is a B MM Jan 2018

Race 4 Second is a B ***

Race 5 Second ***

Hot Danish G2: Winner is a A ***

Race 8 Winner ***

Third is a A ***

WYONG

Race 1 Second is a B ***

Race 2 Third ***

Race 3 Third ***

Race 4 Third is a A *** MM Jan 2019

Race 5 Winner is a A *** Easter 2018

Race 6 Winner, Third ***

Second is a B ***

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close